O szkole - About school
- 02.11.2022 10:04
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły
Florencja 2022
W lipcu 2022 r. nauczycielka języka angielskiego wzięła udział w 6-dniowym szkoleniu we Florencji organizowanym przez EuroPass Teacher Academy "Satisfying school experience: techniques and strategies for teachers".
Szkolenie mialo na celu rozwijanie kompetencji miękkich i przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu. Uczestnicy mieli możliwość uczenia się „przez działanie” podczas wspólnych ćwiczeń i wymiany doświadczeń.
Kurs miał na celu pomóc uczestnikom w zrozumieniu, rozpoznaniu i zwalczaniu negatywnych relacji oraz przedwczesnego kończenia nauki przez uczniów.
Budapeszt 2022
Dublin 2021
- We wrześniu 2021 r. troje nauczycieli ZSP ORNONTOWICE wyjechało do stolicy Irlandii - Dublina, na kurs "Photo & Video Making in our Classroom: The Educational Power of Multimedia".Kurs realizowany był w ramach programu Erasmus+ - Mobilność kadry edukacji szkolnej o nazwie: "Przyszłość jest wielojęzykowa i wielokulturowa".W czasie tygodniowego wyjazdu nauczyciele rozwijali swoje umiejętności komputerowe obejmujące wyszukiwanie treści audiowizualnych na platformach edukacyjnych, edycję zdjęć i filmów, porządkowanie dźwięków i tekstu w zasobach wizualnych, przesyłanie i udostępnianie treści audiowizualnych w Internecie oraz wykorzystanie zasobów audiowizualnych do celów edukacyjnych.Nauczyciele poznali możliwości takich programów i aplikacji jak: Canva, Edpuzzle, Kahoot, Padlet, Snapseed Photo, Power Director, ThingLink.W czasie wolnym zapoznali się z kulturą, zabytkami oraz atrakcjami turystycznymi Dublina i jego najbliższych okolic.
Florencja 2021